Към съдържанието

Олимпиада:Волейболистите загубиха битката за бронзовите медали

12/08/2012

БЪЛГАРИЯ – ИТАЛИЯ  1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 21:25)

Двубоят започна равностойно, като италианците постепенно заиграха по концентрирано и при първото прекъсване имаха аванс от четири точки – 8:4. Съперниците продължиха да играят по-силно, докато нашите волейболисти не успяха да намерят ритъма си на игра и така се стигна до разлика от 7 точки в полза на Италия – 16:9. Опитният отбор на италианците успя да задържи преднината си, като играчите им изпълняваха много прецизно сервисите си. Българският тим допусна много грешки в началния удар и така се стигна до 25:19 в първия гейм в полза на Италия.

Втората част започна точка за точка, но българският тим стоеше много по-добре на терена в сравнение с първия гейм и прекъсването дойде при 8:5 за нас. Нашите запазиха преднината си до 12:9, но последва отпускане и италианците стигнаха до равенство 13:13. В следващите минути българските волейболисти се активизираха и отново върнаха преднината си от три точки 18:15, но след последвалото прекъсване за италианския отбор отново се стигна до равенство 18:18. Геймът продължи да бъде много оспорван до самия край. При 23:23 италианците допуснаха две последователни грешки в нападение и това доведе до 25;23 за българия и равенство в частите 1:1.

Третата част започна много добре за нашите национали, които успяха да поведат с 4:0, когато дойде прекъсване за италианския треньор. Съперниците ни се активизираха и успяха да стопят преднината ни и дори поведоха със 7:6. Българският отбор отново заигра силно и възстанови аванса си от три точки 14:11. Непостоянната ни игра в този мач продължи, което доведе до нов обрат и преднина за Италия 20:16. До края на гейма съперниците ни не допуснаха отпускане и спечелиха с 25:22.

В началото на четвъртата част нито един двата отбора не успяваше  да вземе аванс, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Италия. В средата на гейма италианския отбор стигна до аванс от 3 точки 12:9, който се запази до 16:13, когато дойде ново техническо прекъсване. След две последователни грешки на италианците в атака тоpката излезе в аут и се стигна до 16:16.При следващото прекъсване за треньора на „адзурите“ техният тим поведе отново с 3 точки до 20:17, а по-късно и 23:19. Нашите не успяха да се върнат в гейма и така загубихме с 25:21, което донесе на Италия бронзовите отличия. за българският отбор остана 4-то място.

Източник: бТВ Спорт